quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

okiennice wewnętrzne
Zakupy

Czy okiennice wewnętrzne są nadal w modzie? Odpowiedź może Cię zaskoczyć

Jak będziemy urządzać nasze mieszkania i domy? Według ekspertów od aranżacji wnętrz w 2023 będziemy chcieli po prostu się bawić stylami oraz nadać im bardziej spersonalizowanego sznytu.

Eklektyzm z nutą ekologii i nowoczesności ma dominować w 2023. Zdaniem wielu, po latach trzymania się zasad i podążania za trendami, w końcu zaczniemy się nimi bawić. Dozwolone będzie mieszanie różnych motywów, zapożyczanie i przerabianie. Wnętrza mają bowiem sprawiać, że mamy się w nich czuć wygodnie i bezpiecznie.

Postaw na drewno

I to nie byle jakie drewno, a drewno sosnowe. Sosna w 2023 będzie miała swój moment chwały. Można ją przemycić we wszystkim, także w mniej oczywistych elementach wystroju, jak ozdoby, osłonki doniczek i inne. Tradycyjnie doskonale sprawdzi się jako materiał, z którego może być nasza nowa podłoga, fronty szafek, a także okiennice wewnętrzne. Te ostatnie nadal pozostają w modzie! Idealnie dopełniają nowoczesne przestrzenie, w których dominują prostota i minimalizm, a sosna i naturalność znajdują odzwierciedlenie nie tylko w sposobie ich wykonania, ale kolorze samych okiennic.

Od brutalizmu po rokoko

Od prostoty po przepych, wyrażający się nie tylko w doborze materiałów, jak marmur, ale też sposobie aranżacji. Do łask ponownie wracają tapety, szczególnie te w mocnych barwach, kwieciste i intensywne. Eksperci zachęcają też do bawienia się materiałami i fakturą, zgodnie z nową regułą, że brak zasad to nowa zasada. Podobnie w kwestii wystroju okien. Okiennice wewnętrzne niczym z amerykańskich willi na plantacjach oraz proste rolety, szczególnie te z naturalnych materiałów, to obok smart urządzeń, główne trendy na 2023. Chcemy, by okna i ich wystrój nie tylko ładnie wyglądały, ale były funkcjonalne, a dbanie o nie mało skomplikowane.

Światło staje się sztuką

W 2023 roku ważne w aranżacji wnętrz będzie też światło. Eksperci wprost wieszczą, że właśnie światło, operowanie nim i jasność jako taka staną się nową sztuką. Nadal będzie się stawiało na duże okna, im większe, tym lepiej. Te idealne powinny zajmować całe ściany, od sufitu po podłogę. Doskonałym ich dopełnieniem będą właśnie proste rolety, najlepiej rzymskie, lub okiennice wewnętrzne. Te ostatnie dodadzą wnętrzu dodatkowego szyku, a dzięki możliwości samodzielnego sterowania układem poprzecznych paneli sami będziemy mogli sterować zarówno światłem, jak i decydować o przepływie powietrza. Uzupełnieniem wnętrz będą też lekkie firanki oraz ciekawe ozdoby w postaci dużych lamp sufitowych i innych ozdób, szczególnie w naturalnych barwach.