quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Czym ścielić łóżko
Dom

Czym ścielić łóżko?

Jeśli marzycie o idealnie pościelonym łóżku, to ten tekst jest właśnie dla Was. Powiemy w nim, czym kierować się przy wyborze odpowiedniej narzuty, a także, na jakie materiały warto postawić. Mamy nadzieję, że niniejszy wpis zainspiruje Was do wyboru optymalnego rozwiązania dla siebie.

Dlaczego warto mieć narzutę na łóżko?

Miękka i przyjemna w dotyku narzuta na łóżko to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ukryć mankamenty swojej pościeli, stworzyć przytulny nastrój w sypialni, a także chcą w prosty sposób uporządkować aranżację w określonym pokoju. Poza tym narzuta może w wielu sytuacjach zastąpić kołdrę. Do jej produkcji używa się najczęściej ciepłego i miękkiego materiału, który doskonale akumuluje ciepło. To idealne rozwiązanie na letnie noce, w trakcie których korzystanie ze zwykłej kołdry mogłoby być problematyczne.

Warto też dodać, że narzuty mają swój wymiar praktyczny. Dzięki nim można ścielić łóżko w zaledwie kilka chwil. Wystarczy uporządkować pościel i nałożyć na nią narzutę. Takie rozwiązanie z pewnością wpadnie w oko wszystkim tym, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie mają czasu na perfekcyjne ścielenie łóżka.

Jaką narzutę wybrać do sypialni?

Najlepsze narzuty na łóżko to te, które są miękkie, przytulne i mają delikatną fakturę. Sypialnia ma przede wszystkim kojarzyć się z relaksem, komfortem i wypoczynkiem, dlatego dobrze dobrana narzuta powinna takie cechy mieć. Oto materiały, na które zdecydowanie warto postawić:

  • bawełna połączona z aksamitem,

  • bawełna pikowana,

  • bawełna aksamitna (z krótką okrywą włosową).

Narzuta na łóżko sypialniane powinna też charakteryzować się niecodziennym wzornictwem. Dobrym rozwiązaniem jest nabycie produktu udekorowanego tradycyjnymi, a zarazem neutralnymi motywami geometrycznymi. Warto też zainwestować w jednokolorowe narzuty na łóżko. Jeśli wybierzemy wariant utrzymany w pastelowych kolorach, będzie on ciekawym uzupełnieniem dla nowoczesnego wnętrza w stylu skandynawskim. Z kolei głębsze, jednostajne barwy sprawią, że całość będzie się pięknie prezentować w klasycznych sypialniach.

Jak czyścić narzuty?

Narzuty, za pomocą których chcemy ścielić łóżko, są najczęściej wykonane z bawełny. W związku z tym należy przestrzegać odpowiednich zaleceń dotyczących ich czyszczenia. Po pierwsze, narzutę można prać w temperaturze do 40 stopni. Po drugie, niektóre z nich można czyścić na sucho. Po trzecie, do czyszczenia nie należy stosować wybielaczy.

Reasumując, narzuta to elegancki i praktyczny sposób na pościelenie łóżka. I właśnie dlatego warto ją mieć.