quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Drewniane meble
Dom

Drewniane meble – do jakich wnętrz będą pasować?

Meble wykonane z wysokiej jakości drewna nigdy nie wychodzą z mody. Są trwałe i pięknie prezentują się w niemal każdym pomieszczeniu. Będą idealnym uzupełnieniem mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim, vintage, boho, a nawet nowoczesnym.

Drewno i biel, czyli kwintesencja stylu skandynawskiego

Meble z litego drewna dębowego będą doskonałym rozwiązaniem dla mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim. Drewno nieodmiennie kojarzy się z tą właśnie ideą wnętrzarską. Jednocześnie pasuje do koloru przewodniego, czyli bieli w różnych odcieniach. Idealnym uzupełnieniem będą meble z jasnego drewna lub meble z orzecha amerykańskiego, które ciekawie kontrastują z bielą, delikatną szarością czy beżem. Zaletą mebli drewnianych jest prostota, czyli kolejna cecha wyróżniająca styl skandynawski na tle innych. Stoły, stoliki czy szafki wyglądają bardzo elegancko- nie znajdziemy tutaj zbędnych elementów, które powodowałyby przerost formy nad treścią.

Styl vintage i boho- drewniane meble to podstawa!

Zarówno styl vintage, jak i boho charakteryzuje się wykorzystaniem materiałów naturalnych, takich jak drewno. Również w tym przypadku prym wiodą lekkie, delikatne barwy, choć zamiast bieli możemy wybrać różnego rodzaju pastelowe odcienie. Meble z litego drewna dębowego będą doskonale pasować do całości. Z jednej strony mogą stanowić delikatne tło dla pozostałych dekoracji, z drugiej strony z powodzeniem wyjdą też na pierwszy plan, zwłaszcza jeśli zależy nam na braku dużej ilości elementów dekoracyjnych.

Drewno, czyli nowoczesność

Styl nowoczesny kojarzy się przede wszystkim z elementami szklanymi, jednak warto zwrócić uwagę na stosunkowo nowy nurt, który wskazuje na konieczność wykorzystania naturalnych materiałów. Są one ekologiczne, a w nowocześnie urządzonym mieszkaniu powinno dbać się o środowisko naturalne. Meble z orzecha amerykańskiego doskonale komponują się z prostymi elementami wykończeniowymi, stanowiąc jednocześnie ozdobę same w sobie.

Dlaczego warto wybrać meble wykonane z najwyższej jakości drewna?

Meble z litego drewna dębowego lub orzecha amerykańskiego to inwestycja na długie lata. Ze względu na swoją prostotę i ciekawy design, nigdy nie wychodzą z mody, dopasowując się do stylu, w jakim urządzone zostało mieszkanie. Ponadto meble te charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, dzięki czemu są trwałe, nie próchnieją, nie wymagają przeprowadzania dodatkowych prac konserwacyjnych. Stoliki, biurka i wiele innych mebli można zamówić w sklepie internetowym sydesign.pl. Warto zdecydować się na nie, jeśli zależy nam na wysokiej jakości oraz prostym, lecz efektownym wykończeniu wnętrz. Dedykowane są zwłaszcza osobom, które przywiązują niemałą wagę do detali i którym nie jest obojętne dobro środowiska naturalnego.