quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Dwuosobowe kanapy rozkładane
Dom

Dwuosobowe kanapy rozkładane – co warto o nich wiedzieć?

Zdrowy i komforty sen wymaga dobrej jakości łóżka, najlepiej z odpowiednim materacem. Niestety nie w każdym mieszkaniu można postawić duże i wygodne łóżko. Co wtedy? Wówczas warto zastanowić się nad zakupem wielofunkcyjnej sofy z funkcją spania. Czy na pewno jest to dobre rozwiązanie? O czym warto pamiętać przy wyborze takiego mebla?

Kiedy dwuosobowa kanapa z funkcją spania będzie dobrym rozwiązaniem?

Niezależnie od tego, jak dużą przestrzeń mieszkalną mamy do dyspozycji, podstawą jest zapewnienie sobie miejsca do komfortowego wypoczynku. Najlepiej sprawdzi się pełnowymiarowe łóżko, jednak nie zawsze jest miejsca na to, by je postawić. W przypadku domostw gdzie sypialnia jest jednocześnie salonem, najlepszym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne – do spania najlepsza będzie rozkładana kanapa. W ciągu dnia będzie miejscem do siedzenia i odpoczynku, w nocy sprawdzi się jako łóżko do spania.
Kanapy dwuosobowe rozkładane są idealne do małych pomieszczeń, choć oczywiście można stosować je także w miejscach ze znacznie większym metrażem – kilka niewielkich kanap i fotele mogą w dużych salonach stworzyć ciekawą i komfortową strefę wypoczynkową.
Dwuosobowe kanapy Warszawa to meble, które sprawdzą się także w niewielkich pokojach dziecięcych czy miejscach dla nastolatków. Dzięki nim w ciągu dnia można zaoszczędzić sporo miejsca, dzięki czemu dziecko będzie miało więcej miejsca na zabawę czy spotkania z przyjaciółmi.

Jaki system otwierania kanapy wybrać?

W przypadku kanap dwuosobowych poza materiałem obicia i wypełnieniem istotne znaczenie ma też to, w jaki system otwierania zostały wyposażone. Jest to parametr, który w dużej mierze będzie decydował o funkcjonalności i wygodzie użytkowana kanapy z funkcją spania. Najbardziej klasycznym mechanizmem jest system „klik-klak”. W jaki sposób działa? Aby rozłożyć kanapę, wystarczy tylko podnieść siedzisko do góry. Należy docisnąć je do oparcia a po usłyszeniu charakterystycznego kliknięcia opuścić.

Kanapy dwuosobowe rozkładane posiadają również systemy otwierania DL, niezwykle proste – wystarcz jedynie wysunąć siedzisko do przodu i opuścić oparcie. Ostatni system otwierania to delfin, gdzie materac znajduje się w szufladzie pod siedziskiem. Ten wyposażony jest w specjalne kółka, więc wystarczy go jedynie wysunąć, aby zyskać komfortową przestrzeń do spania. Rozkładane kanapy Warszawa będą pasowały tak naprawdę do każdego typu wnętrza, wszystko dzięki temu, że są one bardzo różnorodne pod względem kolorystyki, wzornictwa i kształtu.