quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Dom

Jak wyremontować łazienkę, aby obyło się bez problemów?

Remont łazienki i wizja skuwania dużej ilości płytek może powodować ból głowy. Ze strachu odkładamy więc moment jego rozpoczęcia w nieskończoność. Jednak odpowiednio zaplanowany wcale nie musi być taki skomplikowany. Jak wyremontować łazienkę, aby obyło się bez problemów. Trzeba przestrzegać kilku kroków, które poprawią naszą organizację.

Dowiedz się, jak rozmieszczone są rury

Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ rozmieszczenie rur to zarazem miejsce przepływu ścieków i wody. Jeżeli planujemy zmiany w ich rozkładzie najlepiej skorzystać z pomocy fachowca. Nieumiejętne prace skutkują problemami w dalszej części remontu oraz często koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Odpowiednio przygotuj ściany

Kolejny ważny krok podczas remontu łazienki. Aby odpowiednio położyć kafelki najpierw trzeba prawidłowo ściany przygotować. Jest bardzo istotne również ze względu na wilgoć, jaka panuje w łazience.

Odpowiednio przygotuj podłogę

Podobnie jak w przypadku ścian odpowiednio przygotowana podłoga, która jest równa i płaska, zapewnia prawidłowe pokrycie jej przez płytki. Ważne, aby szczególnie w miejscu wanny lub prysznica zadbać o jej właściwe zabezpieczenie.

Połóż płytki

Po odpowiednim przygotowaniu ścian oraz podłogi przychodzi czas na położenie płytek. Krzywizny oraz nierówności na ścianach powinny być dokładnie wyrównanie, ponieważ nie są one odpowiednim podłożem do klejenia płytek. Pamiętaj jednak o tym, aby w miejscach rur zainstalować płytki w sposób, który będzie umożliwiał ich łatwy demontaż. Zmniejszy to koszty i zapewni mniej stresu na wypadek ewentualnych usterek.

Zadbaj o wykończenie

Kiedy baza naszej łazienki, czyli rury, ściany oraz podłoga są już gotowe, przyszedł czas na instalację pozostałych elementów. Jest to moment na montaż WC, prysznica lub wanny oraz umywalki. Co za ty idzie, w tym momencie należy również zamontować szafkę pod umywalkę, półki lub szafeczki do przechowywania drobiazgów. Jest to również odpowiedni moment na podłączenie pralki oraz suszarki.

Dobierz odpowiednie dodatki

Dodatki są niezwykle ważne, ponieważ to one w głównej mierze nadają charakter naszej łazienki. To od nas zależy czy zdecydujemy się na wprowadzenie koloru, który ożywi pomieszczenie. A może wręcz przeciwnie od łazienki oczekujemy uspokojenia oraz relaksu. Sprawdzić mogą się wtedy dodatki drewniane, z naturalnych materiałów lub wprowadzenie do łazienki roślin doniczkowych. Wbrew pozorom jest to dla nich odpowiednie miejsce do uprawy.