quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

lampy UV
Dom

Jakie lampy UV na owady?

Lampy owadobójcze już dawno zyskały na popularności. Stały się świetną alternatywą dla łapek, sprayów, a nawet świec zapachowych. Ich fenomen polega przede wszystkim na tym, że szybko usuwają owady, a jednocześnie nie generują nieprzyjemnego zapachu. Chcesz wybrać odpowiednie lampy UV, ale masz wątpliwości, czy to dobry pomysł? Podpowiadamy, jak działa takie urządzenie, jakie wybrać oraz czy jest bezpieczne dla zdrowia!

Jak działa lampa owadobójcza UV?

Lampy UV wbrew pozorom mają bardzo proste działanie. Urządzenie za pomocą zamontowanej wewnątrz obudowy żarówki UV-A zwabia do siebie latające owady, a następnie je eliminuje. Dzieje się tak dlatego, że świetlówki emitują promieniowanie ultrafioletowe typu A. Nie jest ono dostrzegalne przez człowieka, jednak przykuwa uwagę wszelkich owadów, takich jak mucha, komar czy ćma. Lampy ultrafioletowe na owady mają wysoką skuteczność i są zdecydowanie lepsze od zwykłych wariantów LED. O wydajności takich sprzętów decyduje moc — warto pamiętać przy jej wyborze, że im mocniejsze źródło światła, tym skuteczniejsze działanie urządzenia. 

Zalety lamp owadobójczych

Lampa owadobójcza UV może mieć naprawdę wiele zalet. Nadaje się do wykorzystania w warunkach domowych, jak i na zewnątrz. Pozwala pozbyć się uciążliwych insektów z domu, które pojawiają się przede wszystkim latem. Mowa m.in. o komarach, ćmach, jak i muchach. Urządzenia mają naprawdę wysoką skuteczność, a wbrew pozorom nie zajmują wiele miejsca. Świetnie spisują się latem na tarasie podczas rodzinnego grilla. Lampa UV eliminuje insekty i pozwala na komfortowe spędzanie czasu. Produkty te są zarazem tanie w eksploatacji. Na rynku znaleźć można ponadto lampy w różnych kształtach oraz wyróżniające się odmiennym designem, co pozwala na dopasowanie ich do aranżacji. Takie rozwiązania oferuje między innymi sklep Ihaa: lampy owadobójcze, a także wiele innych artykułów do ogrodu to specjalność tej marki! 

Czy lampy UV na owady są szkodliwe dla człowieka?

Tym, co szczególnie hamuje wiele osób przed zakupem lampy UV, jest obawa co do ich szkodliwości. Musisz jednak wiedzieć, że tak naprawdę nie ma powodów do żadnego niepokoju. Artykuły te wytwarzają światło elektromagnetyczne o fali 300-400 nm. Dawka emitowanego ultrafioletu jest więc bardzo niewielka. Nie wywiera zatem negatywnych następstw ani u ludzi, ani też u zwierząt. Dużą zaletą jest ponadto fakt, że lampa owadobójcza UV działa bez dodatku chemii, jak ma to miejsce np. w świeczkach przeciwko insektom. Dzięki temu nie podrażnia dróg oddechowych, a więc może być wykorzystana również w przypadku osób, które zmagają się z alergią. Co ważne, takie produkty wiesz się na ścianach lub przy suficie, a wyglądem mogą przypominać odświeżacze. Na rynku dostępne są także dedykowane wtyczki, a nawet lampiony. Właśnie takie produkty sprzedaje sklep Ihaa: lampiony owadobójcze o różnej estetyce, a także inne akcesoria takie jak doniczki ogrodowe to podstawa asortymentu marki. Słynie ona z najlepszych opinii konsumenckich oraz wyrobów o certyfikowanej jakości. 

Materiał zewnętrzny