quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

klimatyzator kolumnowy
Dom

Klimatyzatory kolumnowe- co warto wiedzieć?

W letnich miesiącach roku możemy zaobserwować znaczne pogorszenie się jakości powietrza. Jest to związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz wysoką temperaturą. Czynniki te wysuszają powietrze, a przy tym tworzą dobre warunki do namnażania się wirusów i bakterii. Gorsza jakość powietrza okazuje się szczególnie niebezpieczna dla osób zmagających się ze schorzeniami układu oddechowego czy alergią. Aby poprawić jego parametry, warto zainwestować w klimatyzator kolumnowy. Takie urządzenie skutecznie obniży temperaturę powietrza wewnątrz, a przy tym je oczyści oraz nawilży. Sprzęty te znacząco podnoszą komfort życia domowników. Ponadto prezentują się wyjątkowo estetycznie i zapewniają cichą pracę.

Klimatyzator kolumnowy- co warto o nim wiedzieć?

Klimatyzatory kolumnowe to nowoczesne i wysoce wydajne urządzenia. Podstawą ich działania jest ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Sprzęty wyposażone w mocne silniki nadają się do zastosowania w dużych powierzchniach, takich jak magazyny, hole, hale sklepowe, biura, salony. Klimatyzator tego typu to rozwiązanie, po które sięgają właściciele domów prywatnych oraz firmy. Modele te często posiadają bardzo dobrze zoptymalizowany silnik jednostki wewnętrznej oraz kanały przepływu powietrza. Dzięki temu są w stanie dostarczać nawiew na spore odległości, wynoszące nawet 15 metrów. Jak sama nazwa mówi, takie modele montuje się na podłodze. Klimatyzator kolumnowy to propozycja oszczędna i komfortowa. Często, takie sprzęty są wyposażone w filtry, które przeciwdziałają osadzaniu się kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Urządzenia te mają też wiele praktycznych funkcji jak tryb ogrzewania, tryb ususzania powietrza, tryb nocny oraz czytelny panel wyświetlający.

Dlaczego opłaca się zainwestować w taki sprzęt?

Klimatyzatory kolumnowe przynoszą ukojenie zwłaszcza latem, kiedy na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury. Modele wyposażone w filtr to świetna propozycja dla alergików. Ze względu na cichą pracę, można je ustawić w sypialni czy pokoju dziecięcym, dbając o komfort wszystkich domowników. Warto też dodać, że klimatyzator kolumnowy wpisze się w każdą aranżację wnętrza. Wygląda nowocześnie i elegancko. Trzeba też pamiętać, że takie modele zaskakują swoją wydajnością i są wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Urządzenia kolumnowe nie zajmują dużo cennego miejsca, a więc sprawdzą się nawet w niewielkich mieszkaniach. Należy też wspomnieć, że klimatyzatory kolumnowe posiadają ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który w mniejszym stopniu wpływa na ocieplenie globalne, porównując do czynnika R410A.

Klimatyzatory kolumnowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego. To produkty skuteczne o licznych zaletach.