quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Łazienka w stylu wiejskim
Dom

Łazienka w stylu wiejskim inspirowana naturą i przeszłością

Duch vintage na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach. Niepowtarzalny, przyjazny klimat wiejski ułatwia zrelaksowanie się i wypoczynek po ciężkim dniu. Warto jednak pamiętać, że aranżacja w stylu rustykalnym wcale nie musi oznaczać rezygnacji z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, ułatwiających codzienne czynności. 

Po pierwsze – natura

Styl rustykalny czerpie inspiracje z rodzimych i zagranicznych tradycji wystroju oraz wyposażenia domów. Podstawą jest życie w zgodzie z naturą – coś co kiedyś było standardem, a obecnie powraca pod pojęciem „slow life”. Wśród materiałów odznacza się wyraźna dominacja drewna oraz kamienia. W aranżacjach stosowana jest paleta kolorów występujących w naturze – barwy ziemi i otaczającej nas roślinności. Całość jest komponowana w taki sposób, aby stworzyć wrażenie ciepła – przytulnego wnętrza do którego chce się wracać.

Wykończenia w stylu rustykalnym

Łazienka w stylu wiejskim to również dbałość o wykończenia i dodatki. Wystrój i widoczne na pierwszy rzut oka wyposażenie powinny stanowić harmonijną całość, tak aby żaden element nie zaburzał kompozycji. Charakterystycznym dla stylu rustykalnego detalem jest ornamentyka nawiązująca do natury. Motywy roślinne są widoczne w wielu miejscach – na ścianach, wykończeniach mebli, urządzeń sanitarnych i akcesoriów. 

Łazienka w stylu wiejskim z Roca

Chcąc stworzyć ciepłe, rustykalne wnętrze, warto sprawdzić ofertę marki Roca. Ponad 100 lat doświadczenia w projektowaniu produktów i rozwiązań przekłada się nie tylko na wysoką jakość, ale również umiejętność łączenia elegancji i niepowtarzalnego wzornictwa z funkcjonalnością.

Ukłonem w kierunku tradycji i odwołaniem do tworzonych w przeszłości produktów niewątpliwie jest kolekcja Carmen. Miłośnicy stylu vintage znajdą w niej praktyczne meble łazienkowe o rustykalnej estetyce, dopasowaną do nich ceramikę, baterie i przydatne akcesoria. Poszukując wanny, warto przyjrzeć się wolnostojącym modelom z inspirowanej stylem retro kolekcji Newcast. Klimaty wiejskie nie muszą być jednak zarezerwowane tylko dla dużych łazienek, do których można wstawić wannę. Odpowiedzią na potrzeby posiadaczy mniejszych metraży są brodziki Terran w ciepłych nawiązujących do natury barwach.

Powiew nowoczesności w stylu rustykalnym

Stylizacja retro nie wyklucza wprowadzenia do wnętrza funkcjonalności na miarę dzisiejszych czasów. Wybrane umywalki z serii Carmen posiadają wykończenie Supraglaze®. Ta innowacyjna powłoka jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości, gdyż zapobiega osadzaniu się brudu i kamienia. Nowoczesnym elementem wyposażenia może być również toaleta. W ofercie Roca dostępne są miski WC Rimless oraz deski WC i pokrywy bidetowe z materiału Supralit®. Wszystkie te elementy upraszczają codzienne sprzątanie, podnosząc poziom higieny w łazience. Brodziki Terran natomiast to nie tylko ciepło i elegancja, ale przede wszystkim trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Powłoka Stonex® jest odporna na uszkodzenia, a wykończenie z teksturą naturalnego kamienia przekłada się na wysokie właściwości antypoślizgowe.