quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

meble na wymiar
Zakupy

Najczęstsze błędy popełniane przy projektowaniu i zamawianiu mebli na wymiar

Meble na wymiar dają wiele możliwości i szans na wnętrze urządzone w wymarzonym stylu. Niestety nietrudno w tym przypadku o popełnienie błędu, jednakowo na etapie zamawiania, jak i projektowania. Jak często masz ochotę na spróbowanie nowej aranżacji w swoim domu? Pewnie znacznie częściej niż jest to możliwe. Jednak, jeśli brakuje Ci odpowiedniej wiedzy odnośnie do standardowych rozwiązań, pojawić się mogą problemy. Dlatego poniżej opiszemy najczęściej popełniane błędy przy projektowaniu i zamawianiu mebli na wymiar.

Brak odpowiedniego projektu

W wybraniu właściwych rozwiązań w przypadku mebli na wymiar w dużym stopniu może pomóc stolarz. Jednakże nie zwalnia to wcale inwestora z konieczności przemyślenia zabudowy, tym bardziej pod kątem własnych potrzeb. Przykład stanowi tutaj kuchnia na wymiar, której projekt musi być zawsze zgodny z oczekiwaniami zleceniodawcy i ze sposobem przyszłego użytkowania pomieszczenia i samych mebli.

Zanim skontaktujesz się ze stolarzem, powinieneś się zastanowić, jakie funkcjonalności mają mieć przyszłe meble na zamówienie. Wrocław to miasto, gdzie znajdziesz wiele profesjonalnych zakładów stolarskich z dużym doświadczeniem, zatem na pewno coś dla siebie wybierzesz.

Nieprzemyślana ergonomia

Jeśli zastanawiasz się nad kwestią wybrania mebli na wymiar, powinieneś mieć minimum podstawowy zakres wiedzy odnośnie do zasad ergonomii w pomieszczeniach. Oczywiście stolarz może wyłapać błędy i wskazać Ci, czego musisz unikać. Twój pomysł jednak może okazać się po prostu niemożliwy do zrealizowania.

Przykład może stanowić chęć zamontowania wyspy kuchennej na środku kuchni, kiedy jest ona najzwyczajniej zbyt mała albo licznych półek kuchennych, gdy w rzeczywistości są one mniej praktyczne niż szafki.

Warto zatem, abyś dowiedział się trochę więcej na temat tego, co zrobić, żeby meble na wymiar były funkcjonalne, ponieważ ułatwia to znacząco odpowiednią współpracę ze stolarzem.

Oszczędności na niewidocznych elementach

Meble wykonywane na wymiar to nie tylko piękne blaty i fronty, ale także to, co znajduje się w ich wnętrzu. Chodzi tutaj przede wszystkim o okucia i inne akcesoria, od których zależna jest zawsze jakość mebli. Nie powinieneś zatem na nich oszczędzać i za wszelką cenę próbować obniżać finalną cenę. Musisz bowiem mieć na względzie, iż tanie elementy szybciej ulegają awarii i stwarzają na co dzień problemy z użytkowaniem. Tym samym łączne koszty ulegną zwiększeniu.