quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

szafki kuchenne
Dom

Nowoczesne i stylowe szafki kuchenne do każdego domu

Kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy dużą ilość czasu, przygotowując posiłki lub delektując się własnoręcznie wykonanym jedzeniem. Niezależnie od wielkości pomieszczenia odpowiednio dobrane szafki kuchenne mogą być stylowym, a także użytecznym dodatkiem każdego nowoczesnego domu. Funkcjonalne szafki sprawią, że gotowanie będzie przyjemnością, a nie tylko przykrym obowiązkiem. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni i jakie szafki będą nam niezbędne?

Kuchnia bijące serce domu

Bardzo trudno sobie wyobrazić przestrzeń użytkową domu bez wygodnej i eleganckiej kuchni dostosowanej do naszych indywidualnych potrzeb. Przemyślany zakup mebli kuchennych sprawi, że elementy wyposażenia wnętrza zachowają swoją funkcjonalność bez potrzeby naprawy lub renowacji. Materiały, z których będą wykonane, nie ulegną zniszczeniu podczas pierwszego gotowania, dzięki temu zestaw wybranych przez nas mebli zostanie z nami przez długie lata.

W zależności od naszego pomysłu mamy możliwość zakupu mebli na własną rękę lub zlecenie produkcji ich na wymiar. Druga opcja daje szersze możliwości, a także jest bardziej precyzyjna, ponieważ meble na wymiar dostosowywane są do wielkości wszystkich sprzętów takich jak lodówka, zmywarka, czy piekarnik. Meble na wymiar wymagają jednak ponoszenia dużych kosztów. Alternatywą jest zakup mebli kuchennych AKORD o typowych wymiarach, dzięki czemu możliwe jest tworzenie zabudowy w formie modułów.

Przestrzeń wykorzystana w najmniejszym stopniu

Kuchnia przede wszystkim powinna być funkcjonalna od tego, jaki rodzaj szafek wybierzemy, będzie zależeć ilość miejsca na drobne narzędzia do gotowania lub zestawy obiadowe. Szafki wiszące dadzą nam możliwość zwiększenia ilości miejsca w kuchni. Doskonale sprawdzą się jako miejsce dla przypraw, szklanek czy suchych produktów spożywczych. Kuchenna szafka z szufladami to rozwiązanie dla bezpiecznego przechowywania sztućców lub narzędzi kucharskich. Jeżeli w pomieszczeniu przeznaczonym na kuchnie mamy dostępny narożnik, to doskonałym pomysłem będzie zastosowanie pojemnej szafki narożnej, która może posłużyć jako miejsce dla garnków, blendera czy prodiża.

Eleganckie i ergonomiczne szafki kuchenne oraz gotowe zestawy znajdą zastosowanie nawet w niewielkich przestrzeniach. Oprócz standardowego wyposażenia mamy możliwość wyboru zabudowy pod piekarnik lub lodówkę. Dzięki zastosowaniu szafki tego typu możliwe jest zachowanie jednolitego stylu aranżacji kuchni oraz zabezpieczenie sprzętu przed dziećmi. Warto pamiętać, że elementy zabudowy kuchni są wykonane z wysokiej jakości materiału odpornego na ścieranie.

Więcej niż elegancja

Kiedy wybierzemy wymarzone meble kuchenne i będziemy się cieszyć ich funkcjonalnością warto pamiętać o doborze stołu, przy którym rano wypijemy kawę lub zjemy śniadanie. Nowoczesny stolik barowy nie musi być typowym wyposażeniem wnętrza. Najlepiej, aby spełniał funkcję użytkową i miał dodatkowe miejsce na przykład na pojemniki z przyprawami lub akcesoria kuchenne.

Stolik barowy pod hoker doskonale sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych przestrzeniach kuchni, a biały kolor ma uniwersalne zastosowanie i można go wykorzystać w połączeniu z dowolnym stylem aranżacji przestrzeni.

Wybór odpowiednich mebli powinien stanowić priorytet podczas tworzenia wymarzonej kuchni. Niezależnie od wielkości pomieszczenie powinno zawsze zachowywać dużą funkcjonalność, a często używane przedmioty powinny być rozmieszczone ergonomicznie. W ten sposób naczynia i urządzenia kuchenne będą zawsze pod ręką.