quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Odbiór techniczny mieszkania
Wnętrza

Odbiór techniczny mieszkania – dlaczego warto zatrudnić fachowca?

Zakup nieruchomości to niewątpliwe ogromna radość dla nabywcy. Nie należy jednak od razu odbierać kluczy. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty, który oszacuje czy mieszkanie jest idealne pod względem technicznym. Taka procedura uchroni kupującego przed wieloma kłopotami, gdyby okazało się, że lokum ma krzywe ściany lub nieszczelną instalację. Fachowiec dokładnie sprawdzi stan lokum. Dzięki jego pomocy właściciel mieszkania uchroni się przed kosztownymi naprawami i stresem.

Odbiór techniczny mieszkań – dlaczego jest ważny?

Samodzielny odbiór mieszkania nie jest dobrym pomysłem. Właściciel zazwyczaj nie zna się ani na sztuce budowlanej, ani na obowiązującym prawie. Nie ma odpowiedniej wiedzy technicznej i nie ma tak potrzebnego doświadczenia. A to powoduje, że nie będzie umiał prawidłowo ocenić stanu technicznego swojego mieszkania.

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, odbiór techniczny mieszkania powinien odbywać się z fachowcem. Specjalista ma wiedzę techniczną, zna się na prawie budowlanym i dysponuje specjalistycznym sprzętem.

Jak wygląda profesjonalny odbiór techniczny?

Podczas odbioru technicznego mieszkania specjalista budowalny wykonuje wiele specjalistycznych działań. W ramach usługi sprawdza wiele elementów mieszkania, takich jak:

  • podłogi i ściany – muszą być gładkie, równe i bez pęknięć,

  • tynki i posadzki – muszą być doskonałej jakości, bez ubytków, pęknięć i zarysowań,

  • stolarka okienna i drzwiowa – musi być szczelna i pozbawiona usterek mechanicznych,

  • instalacja sanitarna i elektryczna musi być szczelna,

  • wentylacja – musi działać prawidłowo.

Specjalista robi pomiary geometrii mieszkania i sprawdza, czy nie ma odchyleń płaszczyzny. Ocenia także stan elementów przynależnych do mieszkania, takich jak balkon taras lub loggia. Dokonuje oględzin garażu lub miejsca postojowego oraz przynależnego terenu zewnętrznego.

Dlaczego warto zatrudnić fachowca?

Odbiór techniczny to bardzo poważna i odpowiedzialna procedura. Aby została wykonana należycie, warto zatrudnić profesjonalistów, którzy znakomicie znają się na swojej pracy. Bardzo dobrym wyborem jest grupa inżynierska RenomaBud, która ma duże doświadczenie i specjalistyczną wiedzę techniczną, niezbędną do wykonania usługi na najwyższym poziomie.

Firma wykonuje profesjonalne odbiory techniczne nie tylko mieszkań, ale także domów. W swojej pracy posługuje się dobrej klasy sprzętem, takim jak m.in. kamera termowizyjna, miernik elektryczny, anemometr, dalmierz laserowy. Po wykonaniu usługi specjalista sporządza protokół, na którym umieszcza wszystkie wady i nieprawidłowości konstrukcyjne budynku.

Skorzystanie z pomocy fachowca jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest gwarantem odbioru budynku, idealnego pod względem technicznym.

Materiał zewnętrzny