quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

rolety dzień i noc
Zakupy

Roleta dzień noc – funkcjonalna osłona okna o szerokim zastosowaniu

Dzisiaj rolety okienne dostępne są w zróżnicowanych wariantach. Wśród nich zainteresowaniem cieszą się rolety dzień noc. Co to jest?

Wybór odpowiednich osłon okiennych ma kluczowe znaczenie, gdy celem jest nie tylko uzyskanie większej prywatności, ale też estetyka i funkcjonalność. Aktualnie klienci chętnie wybierają osłony jak roleta dzień noc w kasecie lub bez kasety. Zobacz, czym dokładnie charakteryzują się takie osłony, jaką mają budowę i kiedy warto je zakupić.

Jaka jest budowa rolet dzień noc?

Pod względem budowy roleta dzień noc w kasecie oraz bez niej jest bardzo podobna do zwykłej rolety. Główną różnicą jest w tym przypadku podwójna warstwa materiału oraz jego rodzaj.

W przypadku rolet dzień noc stosuje się materiał o pasiastym wyglądzie, który składa się z elementów przepuszczających światło oraz z blokujących światło. Gdy materiał w rolecie jest zastosowany podwójnie, wtedy można uzyskać różne efekty w zaciemnieniu i naświetleniu wnętrza. To powoduje, że rolety te są bardzo funkcjonalne.

Pod kątem budowy roleta dzień noc w kasecie są też wyposażone w kasetę przy wale, na który nawijany jest materiał. Rolety bez kasety nie zapewniaj wtedy tak dobrej ochrony dla materiału, który jest bardziej narażony na zakurzenie, zabrudzenie.

Po bokach rolety umieszczane są też prowadnice, które pozwalają na prowadzenie materiału równo i dociskają go także wtedy, gdy okno jest uchylone.

Jakie funkcje mają rolety dzień noc?

Jak wspomniano wcześniej roleta dzień noc w kasecie oraz bez kasety to bardzo funkcjonalne osłony okienne.

Przede wszystkim rolety te pozwalają na całkowite zaciemnienie wnętrza, a także mogą zaciemniać je częściowo, gdy pasy przepuszczają nieco światła. Można też wpuścić do wnętrza więcej światła, gdy właściwie ustawi się pasy lub całkowicie albo częściowo podniesie się roletę.

Rolety dzień noc – metody montażu

Zamontowanie rolet nie jest skomplikowane i można również przeprowadzić te prace we własnym zakresie, bez potrzeby zamawiania ekipy.

Najczęściej roleta dzień noc w kasecie oraz bez kasety montowane są bezinwazyjnie bezpośrednio na skrzydle okiennym. W tym celu używane są specjalne uchwyty, które nakłada się na skrzydło i montuje się na nim wał, kasetę rolety. Nie ma więc potrzeby wiercenia i klejenia elementów.

Kolorystyka rolet dzień noc

Producenci oferujący rolety okienne typu dzień noc mogą zaprezentować je klientom w różnych wariantach kolorystycznych, na przykład jak:

  • białe
  • szare
  • czarne
  • beżowe
  • czerwone
  • granatowe
  • różowe

Duży wybór kolorów powoduje, że roleta dzień noc w kasecie lub bez niej może być dobrana do wystroju wnętrza. W przypadku zamówienia rolety w kasecie można też wybrać jej kolorystykę i kolor prowadnic, łańcuszka, drążka do sterowania.

Rolety dzień noc – gotowe i na wymiar?

Rolety te oferowane są jako osłony gotowe, w konkretnych wymiarach, ale też mogą być one wykonane na wymiar. 

Druga opcja sprawdza się wtedy, gdy roleta dzień noc w kasecie lub bez niej musi mieć nietypowy wymiar.

Gdzie można kupić rolety dzień noc?

Sprzedażą rolet tego typu zajmuje się wiele firm. Można zakupić je również w sklepach internetowych z szybką dostawą.