quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Słupki łazienkowe
Dom

Słupki łazienkowe- co mamy do wyboru?

Słupek łazienkowy to idealny mebel służący jako wypełnienie pustej przestrzeni, na przykład pomiędzy meblami czy w narożniku łazienki. Produkty te znajdują zastosowanie zwłaszcza w małych pomieszczeniach.

Czym jest słupek łazienkowy?

To mebel charakteryzujący się smukłą konstrukcją i sporą wysokością. Ze względu na swoją budowę, taki rodzaj szafki do łazienki zapewnia nam wiele dodatkowego miejsca do przechowywania różnych akcesoriów. Wybierając taki mebel, należy zwrócić uwagę na jego głębokość. W najmniejszych modelach głębokość wynosi 20 cm, natomiast w największych nawet 50 cm. Wymiar słupka łazienkowego trzeba dostosować do dysponowanej w łazience przestrzeni. Ponadto możemy zdecydować na szafkę wiszącą, jak i stojącą.

Rodzaje słupków łazienkowych

Jeśli chodzi o ich zastosowanie, to możemy wymienić:

  • słupki z półkami- posiadają często regulowane półki, w których bez trudu pomieścimy wszelkie środki czystości czy kosmetyki. W sprzedaży dostępne są modele z zamykanymi półkami, jak i z tymi otwartymi. Słupki łazienkowe z półkami produkuje się z płyty wiórowej, płyty MDF lub ze szkła,

  • słupki z szufladami- szuflady warto wyposażyć w organizery, które pomogą w uporządkowaniu łazienkowych przedmiotów. Chętnie wybierane są zwłaszcza modele, w których wykorzystano cichy domyk i pełny wysuw szuflad,

  • słupki z koszem na bieliznę- bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu zaoszczędzimy w łazience cenne miejsce,

  • słupki z lustrem- w takich produktach zamiast klasycznego frontu zamontowane jest lustro. Mebel ten spełnia więc dwie funkcje i jest polecany wszędzie tam, gdzie zawieszenie lustra nad umywalką okazuje się niemożliwe.

Jaki kolor słupka do łazienki wybrać?

We współczesnych aranżacjach łazienek stawia się często na meble eleganckie i klasyczne, ale również te oryginalne i efektowne. Właśnie dlatego słupki do łazienek występują w bogatej gamie kolorystycznej. Wbrew pozorom nie musimy wybierać jedynie spośród białych czy czarnych rozwiązań. Oczywiście, wiele osób sięga po jasne modele, które są rozwiązaniem bezpiecznym i uniwersalnym. Takie meble pasują do całej armatury, optycznie powiększają przestrzeń i tworzą klimat czystości. Nie jest to jednak jedyne wyjście.

Ciekawą opcją jest zastosowanie w łazience zasady kontrastu. Do stonowanych płytek można dobrać słupki w intensywnych, żywych barwach. Dzięki nim cała aranżacja stanie się ciekawsza i nabędzie charakteru. Słupki występują w kolorze brązowym, fioletowym czy czerwonym. Do małych łazienek najlepiej sięgać po jasne barwy.