quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

aranżacja łożka
Dom

Sztuka aranżacji łóżka: Jak stworzyć designerską sypialnię?

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy aż ⅓ życia! Dlatego niezwykle istotne jest to, aby stanowiła bezpieczną przestrzeń, sprzyjającą relaksowi i wypoczynkowi. Jakie elementy koniecznie powinny znaleźć się w pomieszczeniu, aby było ono funkcjonalne i estetyczne? Jak stworzyć designerską sypialnię?

Łóżko, czyli serce każdej sypialni

Najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni jest łóżko. Dlatego urządzenie sypialni warto zacząć właśnie od wyboru tego elementu. W asortymencie producentów oferujących designerskie meble można znaleźć ciekawe ramy i zagłówki. W zależności od aranżacji pozostałej części mieszkania, łóżko może mieć charakter nowoczesny i niekonwencjonalny lub klasyczny. Wszystko zależy od gustu i upodobań domowników. Jednak kluczem do sukcesu jest to, aby łóżko było wygodne i zapewniało optymalne warunki do snu. Co powinno się w nim znaleźć?

  • Wygodny materac – komfortowy materac to podstawa efektywnego snu! Powinien być przede wszystkim dostosowany do wagi użytkownika. W tym obszarze kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej twardości i rodzaju wypełnienia. Wygoda jest kwestią subiektywną – dlatego niektóre osoby będą lepiej się czuły na materacach piankowych, a inne na sprężynowych.
  • Ergonomiczna poduszka – poduszka powinna podpierać kręgosłup szyjny. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko bólu pleców i głowy.
  • Ciepła kołdra – komfort termiczny ma duże znaczenie dla jakości snu. Kołdra powinna być dostosowana do warunków panujących w konkretnej sypialni. Nie może być zbyt gruba, bo spowoduje nadmierne pocenie i gromadzenie bakterii w łóżku co znacznie utrudni utrzymanie higieny. 

Praktyczne dodatki – funkcjonalność i estetyka w jednym

Jednym z najważniejszych kroków podczas aranżowania designerskiej sypialni jest wybór dodatków. Duże znaczenie ma przede wszystkim pościel. Dziś w modzie jest minimalizm i dbanie o środowisko – doskonale sprawdzą się chociażby gładkie poszwy z lnu lub z bawełny pochodzącej z ekologicznych upraw. Kolor i wzór pościeli najlepiej byłoby dostosować do barwy ścian. Jeśli są one gładkie – kwiecista pościel będzie doskonałym wyborem. Jednak jeśli na ścianach znajduje się tapeta o dość intensywnym charakterze – lepiej wybrać gładką pościel, w jednym kolorze. Kolejny dodatek to poduszki dekoracyjne. Je również należy dopasować do pozostałych elementów wyposażenia łóżka – przede wszystkim pod kątem koloru i tkaniny. Ostatecznym wykończeniem sypialni może być elegancki wazon z kwiatami lub designerska lampka nocna o niekonwencjonalnym kształcie.

Nowe trendy czy klasyczne rozwiązania?

Dziś wiele designerskich mebli ma typowo nowoczesny charakter. Niekonwencjonalne kształty, nietypowe tkaniny i minimalistyczne wzory to środki, po które chętnie sięgają producenci. Można jednak znaleźć  luksusowe elementy wyposażenia sypialni, które swoim designem nawiązują do tradycyjnych rozwiązań. Choć wybierając meble i dodatki warto kierować się obowiązującymi trendami, nie można zapomnieć o spersonalizowaniu przestrzeni. Cała aranżacja wnętrza powinna przede wszystkim wpasowywać się w upodobania domowników – zdecydowanie jest to priorytetowa kwestia. Na szczęście asortyment firm oferujących wyposażenie sypialni jest tak szeroki, że z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie.


 
Artykuł sponsorowany.