quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Wnętrza

Jaką sofę wybrać do niewielkiego salonu?

Urządzanie mieszkania to nie tylko czar wybierania odpowiednich dekoracji czy koloru zasłon do sypialni. Niestety, przed właścicielami stoi także podejmowanie, niejednokrotnie niezwykle trudnych decyzji. Mieszkanie musi być nie tylko przytulne i eleganckie, zdecydowanie istotniejszą kwestią jest funkcjonalność. Cóż z pięknych wnętrz, jeśli nie są one dostosowane do naszych aktualnych oczekiwań i potrzeb.
Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To lokum, w którym zarówno my, jak i nasi goście spędzą najwięcej czasu. Klasyczny zestaw – mała kanapa, stół i dwa ciężkie, masywne fotele zdecydowanie odchodzi już do lamusa. Był on nie tylko dość niepraktycznym rozwiązaniem, ale także zajmował niezwykle dużo miejsca – jakże istotnego, szczególnie w małych pomieszczeniach. Zastępowany jest nowymi, innowacyjnymi, a przede wszystkim niezwykle wygodnymi rozwiązaniami.

Urządzanie salonu

Kluczowym meblem w salonie jest oczywiście sofa. To od niej zależy umiejscowienie pozostałego wyposażenia pomieszczenia. Towarzyszy nam ona podczas krótkiego odpoczynku po pracy czy w czasie urządzanego spotkania ze znajomymi.
Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy zdecydować się na wybór dużego narożnika, bądź kilku ustawionych obok siebie sof – to bardzo innowacyjne i modne obecnie rozwiązanie.

Narożnik do salonu

Sytuacja nieco się komplikuje, w przypadku salonu o małym metrażu. To niezwykle powszechny problem w przypadku mieszkań w bloku, nawet pomimo dużego metrażu całego mieszkania – salon zajmuje dość niewielką przestrzeń. Wówczas, świetnie sprawdzi się kanapa typu narożnik. Powszechnie krąży mylne przekonanie, iż tego typu mebel zdecydowanie nie nadaje się do mieszkania w bloku. Jednak, obecnie na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych pomysłów, które są nawet w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie.
Mały narożnik do salonu będzie nie tylko funkcjonalnym ale i efektownym rozwiązaniem. Po rozłożeniu, może pełnić także funkcję sypialną, natomiast jako złożony – daje sporo miejsca do siedzenia a tym samym nie zabiera zbyt wiele przestrzeni.

Decydując się na takowy zakup, warto zwrócić uwagę nie tylko na wygodę ale i design. Szczególnie w niewielkim pomieszczeniu, będzie to z pewnością najbardziej wyróżniający się mebel. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest zakup narożnika w jednolitym, wyraźnym kolorze. Nada on charakteru nawet najbardziej konserwatywnemu pomieszczeniu. W takim przypadku, wystarczy dokupić kilka dodatków w podobnym kolorze a salon będzie prezentował się niezwykle przemyślanie i gustownie!