Jaką sofę wybrać do niewielkiego salonu?

0
44

Urządzanie mieszkania to nie tylko czar wybierania odpowiednich dekoracji czy koloru zasłon do sypialni. Niestety, przed właścicielami stoi także podejmowanie, niejednokrotnie niezwykle trudnych decyzji. Mieszkanie musi być nie tylko przytulne i eleganckie, zdecydowanie istotniejszą kwestią jest funkcjonalność. Cóż z pięknych wnętrz, jeśli nie są one dostosowane do naszych aktualnych oczekiwań i potrzeb.
Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To lokum, w którym zarówno my, jak i nasi goście spędzą najwięcej czasu. Klasyczny zestaw – mała kanapa, stół i dwa ciężkie, masywne fotele zdecydowanie odchodzi już do lamusa. Był on nie tylko dość niepraktycznym rozwiązaniem, ale także zajmował niezwykle dużo miejsca – jakże istotnego, szczególnie w małych pomieszczeniach. Zastępowany jest nowymi, innowacyjnymi, a przede wszystkim niezwykle wygodnymi rozwiązaniami.

Urządzanie salonu

Kluczowym meblem w salonie jest oczywiście sofa. To od niej zależy umiejscowienie pozostałego wyposażenia pomieszczenia. Towarzyszy nam ona podczas krótkiego odpoczynku po pracy czy w czasie urządzanego spotkania ze znajomymi.
Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy zdecydować się na wybór dużego narożnika, bądź kilku ustawionych obok siebie sof – to bardzo innowacyjne i modne obecnie rozwiązanie.

Narożnik do salonu

Sytuacja nieco się komplikuje, w przypadku salonu o małym metrażu. To niezwykle powszechny problem w przypadku mieszkań w bloku, nawet pomimo dużego metrażu całego mieszkania – salon zajmuje dość niewielką przestrzeń. Wówczas, świetnie sprawdzi się kanapa typu narożnik. Powszechnie krąży mylne przekonanie, iż tego typu mebel zdecydowanie nie nadaje się do mieszkania w bloku. Jednak, obecnie na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych pomysłów, które są nawet w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie.
Mały narożnik do salonu będzie nie tylko funkcjonalnym ale i efektownym rozwiązaniem. Po rozłożeniu, może pełnić także funkcję sypialną, natomiast jako złożony – daje sporo miejsca do siedzenia a tym samym nie zabiera zbyt wiele przestrzeni.

Decydując się na takowy zakup, warto zwrócić uwagę nie tylko na wygodę ale i design. Szczególnie w niewielkim pomieszczeniu, będzie to z pewnością najbardziej wyróżniający się mebel. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest zakup narożnika w jednolitym, wyraźnym kolorze. Nada on charakteru nawet najbardziej konserwatywnemu pomieszczeniu. W takim przypadku, wystarczy dokupić kilka dodatków w podobnym kolorze a salon będzie prezentował się niezwykle przemyślanie i gustownie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here