quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Wnętrza

Projekty domów szeregowych – czy warto?

W dzisiejszych czasach wielu ludzi dąży do wybudowania własnego domu lub pozyskania własnego mieszkania. Jesteśmy zmęczeni wynajmowaniem miejsca zamieszkania od obcych ludzi. Kto nie chciałby mieć na własność kawałka własnej podłogi? Kupno domu i mieszkania często łączy się niestety z kompromisami. Rzadko kiedy udaje się znaleźć rozkład budynku, który idealnie będzie pasował do naszych upodobań. Często nie ma możliwości wyburzenia czy przesunięcia ścian. Co w tym wypadku zrobić? Najlepiej zdecydować się na projekt i budowę.

Z czym wiąże się mieszkanie w szeregowcu?

Często rezygnujemy z marzeń o zakupie czy budowie domu ze względu na wysokie ceny. Nie da się ukryć, że ceny na rynku mieszkaniowym wciąż rosną. Szczególnie młodzi ludzie, którzy chcą zainwestować w pierwsze własne lokum, często rezygnują z domów jednorodzinnych, na rzecz tańszych mieszkań na obrzeżach miasta. Czy jest to konieczność? Oczywiście, że nie. Okazuje się, że świetnym wypośrodkowaniem między kawalerką w bloku, a dużym domem jednorodzinnym jest dom szeregowy.

Należy pamiętać, że mieszkanie w szeregowcu ma praktycznie takie same zalety, co w domku jednorodzinnym. Nie pokonujemy wielu pięter, aby dostać się do mieszkania, sąsiedzi nie odgrywają dużej roli w naszym codziennym życiu, jest cicho i spokojnie. Zazwyczaj w domach szeregowych znajdziemy mały ogródek, gdzie możemy wypocząć i gdzie mogą bawić się dzieci, a my mamy na nie oko. Oczywiście metraż jest dużo większy niż w przeciętnym mieszkaniu, może być nieco mniejszy niż w jednorodzinnym domu. Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi towarzyskich – duża przestrzeń, możliwość organizowania imprez na zewnątrz i poznania sąsiadów mieszkających w tej samej szeregówce.

Projekty domów szeregowych

Jeśli rozglądamy się na rynku za odpowiednim domem w szeregówce możemy się łatwo zniechęcić. Nie zawsze oferty na rynku będą odpowiadały naszym wymaganiom. Co wtedy zrobić? Rozejrzeć się i być może zakupić projekt domku szeregowego. Często na rynku znajdziemy ogłoszenia, które mówią, że taka oto szeregówka będzie budowana. Można też zakupić projekt na dobudówkę – czyli do istniejącego już osiedla szeregowego zostanie dobudowany nasz dom. Należy wtedy pamiętać, że od zewnątrz będzie on musiał być utrzymany w klimacie pozostałych.

Projekty są na tyle różnorodne, że oprócz samego domu, opisuje on przestrzeń wokół niego: ogródek, miejsce parkingowe, osiedle, podjazd, bramę, piwnice, rodzaj spadu dachu. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać idealny dom pod nasze oczekiwania.