Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Aranżacja kuchni z salonem – o czym trzeba pamiętać?

Data publikacji 3 grudnia 2020


Tradycyjny układ pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, taki jak sprawdzał się dawniej, teraz odchodzi do lamusa. Coraz częściej salon łączy się z kuchnią, uzyskując w ten sposób dużą i przestronną powierzchnię, w której rodzina może spędzać wspólnie czas. O czym trzeba pamiętać, gdy na tapecie jest aranżacja kuchni z salonem? Poniżej podpowiedzi i wskazówki od dekoratorów wnętrz.

Aranżacja kuchni z salonem

Zanim przystąpimy do aranżowania naszego mieszkania lub domu, warto odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące tego, jak wyglądać ma ta przestrzeń, w jakim ma być utrzymana w stylu i duchu? Wystarczy regularnie przeglądać gazety wnętrzarskie, aby dowiedzieć się, jakie trendy są teraz w modzie. W ten sposób można wyrobić sobie pewien gust i pogląd na to, jak ma prezentować się salon z kuchnią. Wiele osób chce, aby pomiędzy częścią kuchenną a salonową, znajdowała się po prostu wyspa. To rzeczywiście dobre rozwiązanie, jednak dla niektórych lepszą opcją będzie, gdy część kuchenną bardziej się zasłoni. Taki efekt można uzyskać wtedy, gdy zamontuje się na przykład drzwi przesuwne. Wtedy kuchnia i salon mogą stanowić jedną całość, gdy drzwi są rozsunięte. Gdy w kuchni zrobi się bałagan, będzie chciało się odciąć od tego, wystarczy po prostu zasunąć drzwi. Jednym słowem gdy aranżuje się kuchnię z salonem trzeba zadecydować, jak bardzo te dwa pomieszczenia mają być ze sobą połączone lub odseparowane. Możliwości jest wiele, wszystko zależy od naszych potrzeb.

Podłoga w kuchni i w salonie

Gdy przestrzeń nie jest duża, trzeba zastosować triki, które nie pomniejszą optycznie wnętrza. Warto zatem podjąć decyzję dotyczącą wyboru podłogi. Często zastosowanie płytek podłogowych w części kuchennej, a desek podłogowych lub paneli w części salonowej sprawia, że przestrzeń jest odcięta optycznie. Lepszą opcją może być zatem wybór jednolitej podłogi w części kuchennej i salonowej. Można zdecydować się na przykład na płytki imitujące drewno, albo postawić na podłogę drewnianą, która będzie dobrze zabezpieczona na przykład przed wodą. Możliwości jest wiele.

Zabudowa kuchenna

Dosyć istotną kwestią jest również wybór odpowiedniej zabudowy kuchennej. Jeżeli kuchnia jest otwarta na salon, wiele osób decyduje się na meble, które stanowią jedną wspólną taflę. Często nie mają nawet uchwytów czy gałek, aby nie burzyć efektu spójności. To dobry wybór wtedy, gdy generalnie do urządzenia mamy na przykład kawalerkę, w której przestrzeni nie jest zbyt dużo. Wtedy zabudowa kuchenna na przykład z płyty MDF na wysoki połysk, utrzymana w jednolitym stylu, bez zbędnych ozdobników, rzeczywiście optycznie powiększy dosyć małą przestrzeń.

Redakcja quality-home.pl

Nasi doświadczeni specjaliści oferują rzetelne doradztwo oraz cenne wskazówki, które pomogą Ci w każdym aspekcie związanym z budową, zarządzaniem nieruchomościami oraz urządzaniem przestrzeni.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?