quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Wnętrza

Jakie są kwiaty doniczkowe łatwe w pielęgnacji?

Kwiaty doniczkowe może posiadać nawet zabiegana i nie mająca na nic czasu osoba. Istnieją bowiem gatunki kwiatów, które są niewymagające i nie potrzebują od nas dużo czasu. Zatem, jakie gatunki kwiatów doniczkowych są łatwe w pielęgnacji?

Niezniszczalne kwiaty doniczkowe

Pierwszym kwiatem doniczkowym, który jest praktycznie niezniszczalny to kaktus. Jest to roślina idealna dla laików. Oprócz kaktusów można także zakupić sukulenty. Nie trzeba ich podlewać każdego dnia, ani często przesadzać. Swoje miejsce znajdą zarówno na parapecie, podłodze, ale także w wiszących pojemnikach. Nie są to także drogie rośliny. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 10-20 złotych, dlatego można sobie pozwolić na ich dużą kolekcję. Kaktusy nie tolerują nadmiaru wody; nie muszą być podlewane systematycznie, ponieważ lepiej je jest przesuszy niż podlewać za często. Kaktusy dobrze rosną nawet w ciasnych doniczkach. Natomiast każda doniczka powinna mieć drenaż, wtedy w łatwy sposób pozbędziemy się nadmiaru wody.

Niewymagający aloes

Aloes jest także rośliną dla początkujących. Najlepiej roślinie w miejscu nasłonecznionym, dlatego idealnie będzie jeżeli postawimy go na parapecie. Natomiast latem możemy go wymieść na balkon lub na taras. Lubi również podlewanie umiarkowane. Nadmiar wody może spowodować jego gnicie. Aloes to roślina różnych kształtach i kolorach. Jedną z popularnych jego odmian jest „Red Dragon”, czyli aloes o oliwkowo-niebieskich liściach oraz „Pink Blush”, który z kolei posiada różowe plamki na liściach. Aby roślina pięknie rosła to powinniśmy także przecierać jej liście wilgotną szmatką. Aloes będzie także świetną rośliną do biur.

Inne kwiaty doniczkowe łatwe w pielęgnacji

Sukulenty są roślinami doniczkowymi, o które najłatwiej dbać. Jednak nie każdy je lubi. Dlatego warto rozejrzeć się za innymi gatunkami roślin. Do łatwych w pielęgnacji kwiatów doniczkowych należą także paprocie. Z paprotkami większość osób miała styczność. Były popularne szczególnie kilkanaście lat temu. Jeżeli chodzi o ich pielęgnację, to należy je podlewać przynajmniej raz w tygodniu. Nie powinna być w bardzo nasłonecznionym miejscu – optymalnie jeżeli będziemy ją hodować w półcieniu. Sansewieria to roślina, która poradzi sobie nawet z małą ilością światła słonecznego. Dodatkowo posiada właściwości zdrowotne – zmniejsza ilość alergenów w powietrzu. Bardzo efektowną rośliną jest dracena. Również będzie idealna dla osób zapracowanych. Należy ją podlewać raz w tygodniu i postawić w jasnym i słonecznym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.