quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Budownictwo

Artystyczne malowanie ścian – w jakich pomieszczeniach?

Urządzając własne mieszkanie chcemy, aby pomieszczenia jak najbardziej pasowały do naszego stylu i gustu. Szukamy nowatorskich rozwiązań, które będą jednocześnie funkcjonalne i przyjemne dla oka. Często najcięższym wyborem staje się wybór koloru ścian, zwłaszcza jeśli to kolejny remont w tej samej przestrzeni. Wydaje się, że każdy kolor już był i że jest nudny. Tapety natomiast nie pasują do wszelkiego rodzaju pomieszczeń i mamy ograniczony wybór wzorów i struktur. Pomieszczenie, w którym będziemy spędzać czas ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i humor. Warto dokładnie przemyśleć taką decyzję.

Wykończenie ścian – jakie wybrać?

W Polskich domach najczęściej znajdziemy pomieszczenia z jednolitym kolorem ścian – wszystkie są jednakowe i biały sufit. W nielicznych znajdziemy pewnie jeden mocny akcent koloru na jednej z nich lub tapety, które z roku na rok zyskują popularność na rynku budowlanym. Klienci decydują się na nowe rozwiązania, aby stworzyć wnętrze na miarę ich oczekiwać, które charakterem będzie pasować do ich stylu i gustu. Proste kolory i tapety są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się zarówno w minimalistycznych wnętrzach, tradycyjnych oraz tych loftowych czy w stylu vintage.

Przy wyborze wykończenia ścian należy pamiętać o kilku rzeczach:
– na takie ściany będziemy się patrzeć każdego dnia, mogą się one nam szybko znudzić
– muszą pasować do wnętrza, które urządzamy (lub do takiego, które już są urządzone)
– jeśli mamy dzieci lub zwierzęta warto wybrać farby i tapety plamoodporne, które łatwo będą się czyścić.

Artystyczne malowanie ścian – gdzie i dla kogo?

Dla fanów artystyczny pomieszczeń i dla tych, którzy kochają, gdy mieszkanie posiada klimat i duszę – idealnym rozwiązaniem będzie artystyczne malowanie ścian. Co to za technika?
Jest to jeszcze mało popularny styl dekoratorski. Polega na tworzeniu obrazów, prawdziwych dzieł sztuki na ścianach w domu, sufitach, filarach. Jest to nie lada gratka dla wszystkich fanów artyzmu i nowatorskich rozwiązań. Obecnie wiele firm oferuje taki rodzaj wykończeń. Trzeba mieć na uwadze, że to dużo droższe rozwiązanie niż tradycyjne malowanie ścian. Płaci się tu jednak za sztukę, która powstaje na naszych oczach. Możemy się zdecydować na przeniesienie na ścianę replikę naszego ulubionego obrazu, kadru z filmu, czy pięknych ornamentalnych kwiatów. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Jest to dekoracja, która na pewno będzie przykuwać uwagę wszystkich odwiedzających nas gości i będzie niepowtarzalna.