quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

czyszczenie pralki
Dom

Jak wyczyścić pralkę domowymi sposobami?

Pralka jest urządzeniem bardzo powszechnym, które można znaleźć praktycznie w każdym polskim domu. Dobrze jest jednak wiedzieć, jak można wyczyścić pralkę, aby można było mieć pewność, że ubrania będą prane w czystym urządzeniu.

Czym wyczyścić pralkę?

Czyszczenie pralki jest bardzo ważne, dlatego trzeba robić to regularnie. Dobrze jest także wiedzieć, czym wyczyścić urządzenie, by było ono idealnie dostosowane do pracy. Świetnym rozwiązaniem jest czyszczenie pralki octem, gdyż sprawdza się on, nie tylko przy nowoczesnych pralkach, ale także takich, które są starszej generacji.

Jak wyczyścić pralkę octem?

Należy pamiętać, że ocet do czyszczenia pralki jest używany od bardzo dawna, gdyż jest on niesamowicie skuteczny. By wyczyścić pralkę octem, wystarczy do pojemnika na proszek wlać około dwóch szklanek octu i następnie trzeba włączyć pranie. Zaleca się, aby wówczas puścić pranie na dziewięćdziesiąt stopni. Warto też nie zapominać o uszczelkach i gumkach, które występują w pralce, dlatego też świetnym rozwiązaniem jest wylanie na gąbkę trochę octu, przez co będzie można dokładnie i łatwo wyczyścić pralkę. Co więcej, to ocet usuwa także kamień i różnego rodzaju zabrudzenia, przez co sprzęt AGD będzie idealnie wyczyszczony i gotowy do pracy.

Czy można jeszcze innymi domowymi sposobami wyczyścić pralkę?

Bardzo często oprócz octu można również stosować do czyszczenia pralki takie rzeczy, jak:

– sody,
– kwasek cytrynowy.

Dzięki temu, że jest tyle możliwości, to da się wyczyścić pralkę domowymi sposobami, przez co można korzystać z tego sprzętu codziennie. Należy też wspomnieć, iż czyszczenie kwaskiem i sodą pralki jest także łatwe oraz szybkie, co sprawia, że nie trzeba tracić dużo czasu na mycie urządzenia.

Czy można czyścić pralkę różnymi detergentami?

Obecnie jest bardzo dużo różnych preparatów i detergentów, dzięki czemu da się wyczyścić pralkę, przez co można ją dokładnie wyczyścić. Warto wspomnieć, iż czyszczenie chemicznymi preparatami pralki jest niesamowicie dokładne, ale trzeba uważać przy takich środkach, dlatego zaleca się używać do tego specjalnych rękawiczek. Tym sposobem można ochronić ręce i jednocześnie bezpiecznie umyć pralkę oraz wszelkie uszczelki, które się w niej znajdują.

Jak często trzeba czyścić pralkę?

Dobrze jest, aby pralka była czyszczona regularnie, dzięki czemu będzie pewność, że pranie będzie pachnące i czyste. Warto wspomnieć, że pralka, która jest czyszczona przynajmniej raz w tygodniu, będzie także funkcjonowała dłużej, co sprawi, że jest się także ekonomicznym i ekologicznym.

Gdzie kupić środki do czyszczenia pralki?

Wszystko zależy od tego, jakich środków się używa. Ocet i kwasek cytrynowy oraz sodę można kupić w zwykłym sklepie ogólnospożywczym. Dobrze jest też wspomnieć, że także preparaty chemiczne są również dostępne w sklepach z akcesoriami domowymi. Co ważne, tego rodzaju sklepy są dostępne zarówno online, jak i stacjonarnie.

Trzeba pamiętać, że pralka jest urządzeniem, którego używa się bardzo często, dlatego trzeba o nie należycie dbać.