quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Wnętrza

Pora uwić swoje gniazdko. Jak urządzić kawalerkę dla dwojga?

Wiele par decyduje się na zakup kawalerki, aby mieć swoje własne ,,cztery ściany”. Wybór ten jest korzystniejszy finansowo, niż zakup mieszkania lub domu. Chociaż kawalerka jest mała, to bardzo przytulna. Jednakże, trzeba wiedzieć jak ją urządzić, aby obie osoby czuły się komfortowo.

Sztuka ,,złotego środka”

Urządzanie kawalerki może się wydawać nie lada wyzwaniem. Szczególnie, gdy zamieszkują ją dwie osoby. Każda z nich prowadzi inny tryb życia, w innych godzinach pracuje, w innych się uczy oraz ma swoje własne potrzeby i upodobania. Urządzanie kawalerki powinno być pewnego rodzaju kompromisem, aby obie strony czuły się zadowolone.
Jak urządzić kawalerkę dla dwojga i to wszystko pogodzić?

Najważniejsze jest znalezienie kompromisu, który zadowoli obie strony. W takiej sytuacji pomocą służy architekt, który zajmuje się odnalezieniem tzw. ,,złotego środka” między partnerami. Jeśli jednak wolimy zająć się wszystkim sami, warto porozmawiać ze swoją połówką i wspólnie dojść do porozumienia. Dobrym rozwiązaniem jest zaznaczenie upodobań obu osób, przez umieszczenie dekoracji dopasowanych do ich gustów.

Należy pamiętać, że każdy potrzebuje swojej własnej przestrzeni. Wygospodarowanie jej może być problematyczne, jednakże jest ważne w zachowaniu harmonii. Każdy powinien mieć miejsce, gdzie może spędzić czas w samotności. Może to być biurko w sypialni lub stolik w mini salonie połączonym z kuchnią. Jeśli mamy odpowiednie warunki, dobrą opcją jest wydzielenie dodatkowego miejsca, przez np. zastosowanie kotar.

Mała powierzchnia, duża funkcjonalność

Podczas urządzania kawalerki, warto postawić na wygodne i funkcjonalne rozwiązania. Najważniejsze jest, aby ograniczyć liczbę mebli do niezbędnego minimum. Gdy nie będziemy przestrzegać tej zasady, mieszkanie będzie wydawało się zagracone. Wybierając meble, najlepiej postawić na proste kształty i jasne kolory. Dzięki temu nasze wnętrza staną się optycznie większe. Warto zdecydować się na jasne kolory ścian, które dadzą uczucie ,,świeżości” w pomieszczeniach. Można też wybrać jeden wyrazisty kolor, który nada charakteru całemu wnętrzu.

Ze względu na małą powierzchnię kawalerki, warto wykorzystać w niej każdy kąt. Dobrym rozwiązaniem są meble na zamówienie, które zostaną dopasowane idealnie do metrażu pomieszczeń. Najważniejsze jest, aby wygospodarować odpowiednią przestrzeń na przechowywanie rzeczy. Sprawdzą się tutaj odpowiednie meble w zabudowie.

Jeśli nie macie żadnego pomysłu jak zaaranżować wnętrze kawalerki, z pomocą przychodzą internetowe poradniki. W sieci jest ich mnóstwo i często przygotowywane są przez ekspertów. Warto je przejrzeć i zaczerpnąć z nich inspirację.