quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

meble do sypialni
Wnętrza

Meble do sypialni – jasne czy ciemne?

Gdy zaczynasz urządzać swoją sypialnię, jedną z pierwszych decyzji, jaką musisz podjąć, jest wybór mebli. Stajesz wtedy przed poważnym dylematem. Zastanawiasz się nad tym, jaki typ mebli zdołałby dopasować się do wnętrza i zaprezentowałby się w nim ciekawie. Usiłujesz też wybrać coś takiego, co nie przytłoczy wnętrza i dostosuje się do jego metrażu. Koniec końców stajesz przed wyborem koloru drewna lub innego materiału. A tutaj masz do wyboru dwie podstawowe opcje. Możesz zdecydować się albo na ciemne meble do sypialni, albo na te jasne.

Jasna kolorystyka robi ciekawe wrażenie. Otaczając się delikatnymi i stonowanymi odcieniami, oddziałujesz na swój nastrój, który automatycznie się poprawia i uspokaja. Sypialnie powinny być jasne. Oczekujesz od nich wyciszenia i uspokojenia, gdy wracasz zmęczony i zestresowany z pracy i chcesz zapomnieć o tym, co cię w niej spotkało. Intensywne barwy raczej nie pozwolą ci zapomnieć. Będą jeszcze bardziej mącić twój umysł, wprowadzając niemałe zamieszanie do twoich myśli. Jasne meble do sypialni mają też jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. Z uwagi na to, że płynnie łączą się ze ścianami i samą podłogą, pozwalają na wizualne powiększenie wnętrza. Dzięki nim nabierze ono również wyraźnej lekkości.

Druga opcja – ciemne wybarwienie. Opcja ciekawsza, ale też bardziej wymagająca. Czarne czy ciemnobrązowe meble do sypialni budują ciężki, mroczny klimat, który nie każdemu przypadnie do gustu. Są surowe, ale jednocześnie oddziałują na wszystkie zmysły, co z kolei może przynieść ci pewne korzyści, zwłaszcza jeśli w sypialni zajmujesz się pracami kreatywnymi.

pifpafstudio.pl