quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Wnętrza

Projektowanie wnętrz – jakie kolory do salonu?

Remont salonu to świetna okazja by odświeżyć przestrzeń i zaprojektować ją zgodnie z własnym gustem oraz najnowszą modą. Wybranie nowych mebli to nie tylko jedyna zagwozdka z jaką spotykają się remontujący. Co jakiś czas zmieniają się koncepcje projektów ścian. Raz modne są farby, innym razem tapety. W jaki sposób dobrać odpowiednie koloru do salony, by wytrzymało to próbę czasu i nie straciło uroku?

Jakie kolory do salonu?

Kolor tapety albo farby do salonu to kwestia osobista. Niektórzy wolą odcienie cieplejsze, inni chłodniejsze. Warto zadbać by kolor ścian idealnie pasował do mebli i nie tworzył gryzącej się kompozycji, która nieprzyjemnie będzie biła po oczach.

Ostatnimi czasy popularnością cieszą się chłodne barwy. Białe, kremowe, granatowe albo szare ściany idealnie wpasowują się w nowoczesny design mebli. Warto postawić na inwencję twórczą i pomalować jedną ścianę na inny, nieco bardziej szalony kolor. Do tego dokupić pasujące poduszki i obrus by stworzyć ciekawą kompozycję, która każdego zachwyci. W tym przypadku sprawdzą się bardziej pastelowe odcienie albo zjawiskowy kontrast składający się z jednej chłodniejszej albo ciemniejszej barwy.

Innym pomysłem są zupełnie białe ściany, ale kolorowe plakaty czy wyraziste meble. Sprawia to, że salon wygląda interesująco i tworzy twórczy klimat. Można śmiało popuścić wodzę fantazji i stworzyć własny niezastąpiony projekt. Idzie to w zgodzie z najnowszymi trendami i hasłami, które namawiają do własnej inwencji, nie odtwarzając błahych schematów.

Farba czy tapeta?

W zależności od swoich upodobań, dobieramy do ścian farbę lub tapetę. Obie techniki wymagają pewnych umiejętności by wykonać pracę w sposób estetyczny i schludny. Nie będąc pewnym, czy podoła się zadaniu, warto pozostawić sprawę fachowcom. Nie tylko elegancko pomalują ściany, ale też zajmą się wyłożeniem wybranej tapety.

Co jednak jest lepszego? Tapety dominują w naszych domach w większym stopniu niż farby. Są łatwiejsze w nakładaniu i dzięki swoim projektom mogą przyozdobić salon pięknymi wzorami. Nie trzeba skupiać się na wymalowaniu pionowych kresek, roślinnych ornamentów albo ciekawych kompozycji, ponieważ to wszystko jest już wydrukowane na tapecie.

Farby w salonie poleca się bardziej kreatywnym osobom, które chcą dodać coś od siebie. Osobisty charakter mogą nadać własnoręczne wzory albo namalowane przez fachowców, którzy będą dobrze poinstruowani przez właścicieli. Sprawi to, że salon nabierze duszy i kolorytu. Jest to świetna zabawa dla nowożeńców, którzy krok po kroku mogą zadbać o swoje nowe gniazdko.