quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Wnętrza

Salon z kominkiem elektrycznym – dlaczego warto?

Salon często jest sercem i duszą całego domu lub mieszkania. Wiele osób ma zagwozdkę jak urządzić piękny, komfortowy i przytulny salon. Obecnie w modzie jest urządzanie salonu w wielu stylach: modernistycznym, minimalistycznym, vintage czy też w tradycyjnym. Ciężko jest utrzymać równowagę między ciepłym, przytulnym salonem, a jego funkcjonalnością. Często funkcjonalne sprzęty jak telewizor, komputer, wieże muzyczne odbierają urok pomieszczeniu. Świetnym rozwiązaniem na ocieplenie wnętrza będzie kominek.

Salon z kominkiem elektrycznym – dla kogo?

Kominek to często pożądana atrakcja, którą wielu ludzi pragnie mieć w swoim codziennym pokoju. Żyjemy jednak w czasach szybkich, bardzo dynamicznych, pracujemy ciężko i długo. Właśnie dlatego, każdą chwilę odpoczynku powinniśmy celebrować i spędzać je miło.

Dla ludzi zabieganych, zapracowanych idealnie sprawdzi się elektryczna wersja kominka. Oszczędza ona nas czas – nie trzeba rozpalać, nosić drewna ani dopilnowywać stale ognia. Jest to też doskonała propozycja dla rodzin, które posiadają zwierzęta i dzieci. Jak wiadomo, ogień jest bardzo niebezpiecznym żywiołem. Wystarczy chwila nieuwagi i może się nam przytrafić prawdziwa tragedia. Musimy też pamiętać o dokładnym zagaszeniu płomienia, jeśli nie chcemy wywołać pożaru.

Zalety elektrycznego kominka

Kominek elektryczny nie operuje prawdziwymi płomieniami, a jedynie iluzją palącego się drewna w postaci 3D. Na rynek wchodzą takie modele, które naprawdę trudno odróżnić od tradycyjnego kominka. Oprócz efektów wizualnych dochodzą te słuchowe. Możemy sobie zafundować projekcję, która również będzie wydawać dźwięki palącego się, skwierczącego drewna i płomienia. Wszystkie te zabiegi mają na celu przybliżyć elektryczny obraz do prawdziwego ciepła ogniska domowego.

Instalacja takiego urządzenia jest bardzo prosta i niewymagająca. Wystarczy go tak naprawdę jedynie podłączyć do prądu i ustawić w upragnionym miejscu. Należy też regularnie napełniać zbiornik z wodą – służy on do wytwarzania pary. Jego obsługa jest jeszcze prostsza i intuicyjna. Większość z nich ma wbudowane przyciski w obudowie lub ma dołączonego pilota do zestawu.

Kominek elektryczny może stanowić dodatkowe źródło ciepła, co szczególnie przyda się w obszernych pomieszczeniach. Jest też on odrobinę tańszy od biokominków. Co prawda przez niego będziemy mieli zwiększone zużycie prądu, ale ograniczmy wydobywanie się szkodliwych pyłów i dymów do atmosfery. Jest to więc dobra opcja dla ekologicznych rodzin, zwłaszcza tych, które używają odnawialnych źródeł energii.