quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

kompozycje jesienne
Dom

Jak wykonać kompozycje jesienne do domu?

Jesienne dekoracje to mnóstwo kolorów, które są jasne, ciepłe i bardzo korzystnie wpływają na poprawę naszego nastroju. Warto zadbać, by nas dom był przyjemny i przytulny. Jak stworzyć kompozycje jesienne do domu, które będą eleganckie i kolorowe?

Czerwienie, żółcie i pomarańcze

Jesień to dla nas bardzo trudny czas. Mamy mało światła, słońce coraz wcześniej kryje się za horyzontem, a w naszych domach robi się szaro i ponuro. Kompozycje jesienne do domu powinny przede wszystkim być kolorowe i radosne.

Tworząc jesienne kompozycje koniecznie warto skorzystać z darów natury. Drewniane plastry pod świece, kasztany czy kolorowe liście, które można pozbierać wraz z dziećmi w trakcie spaceru. Jest to nie tylko sposób na wspólne spędzenie czasu, ale również idealne elementy, które sprawdza się w jesiennych dekoracjach.

Robiąc kompozycje jesienne do domu nie można zapomnieć o dyniach, które są symbolem jesieni. Warto wykorzystać dynie ozdobne, które w połączeniu z wiklinowymi koszami, liśćmi oraz kasztanami wprowadzą swojski klimat do mieszkania.

Robiąc jesienne kompozycje można również wykorzystać dynie jadalne, które z czasem posłużą nam do ciastek, sałatek czy dżemów. Wybierając zdrową dynię i układając ją na komodzie, parapecie czy stoliku będziemy mieć dekoracje, która utrzyma się nawet przez 2 – 3 miesiące.

Okno – niedocenione miejsce

Okno jest jednym z najważniejszych elementów wystroju pokoju dziennego, sypialni czy kuchni. Bardzo często jednak zapominamy o możliwości jego wykorzystania. Wieszamy firany i tak je pozostawiamy.

Okno można również wykorzystać do stworzenia sezonowych dekoracji. Kompozycje jesienne do domu warto ułożyć na parapecie, który będzie elegancki i jednocześnie ciekawy. Na firanach można umieścić świetlną girlandę, która sprawi, że wieczorami w pomieszczeniu zapanuje przytulny klimat.

Wykonując kompozycje jesienne do domu warto powiesić na oknie dekorację ze sztucznych liści, wianek czy dekoracyjną gałąź, którą ozdobimy kolorami jesieni.

Ustawiając latarenkę na parapecie nie trzeba koniecznie umieszczać w niej świeczki. Bardzo ciekawie wyglądają latarenki, w których znajdują się niewielkie dynie, czy kolorowe liście. Obok można ustawić świece. Warto pamiętać, by wykorzystać świece w kolorach czerwonym, pomarańczowym czy brązowym. Są to barwy, które zawsze kojarzą się z jesienią.

Jesienne ozdoby do domu to tani i szybki sposób na odświeżenie wnętrza. Dzięki kilku dekoracyjnym detalom do naszego mieszkania zawita kolor i radość, a długie szare wieczory przestaną być tak uciążliwe.