quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Wnętrza

Mieszkanie a’la Italiano – jak urządzić wnętrza we włoskim stylu?

Włoski styl w mieszkaniach zdobywa coraz większą popularność. Powoli przebija styl skandynawski, który przez ostatnie lata był numerem 1. Styl włoski w mieszkaniu kojarzy się przede wszystkim z jasnymi barwami i wyrafinowaniem. Włosi umiejętnie łączą klasykę z nowoczesnością i uwielbiają luksus. Dodatkowo, potrafią zrobić to ze smakiem.

Salon po włosku

Aby stworzyć włoski styl w salonie, należy postawić w szczególności na umiar. Wybieraj dodatki charakteryzujące się prostotą. Zbyt duża ilość ozdobników może zakłócić harmonię, która pełni kluczową rolę we włoskich wnętrzach.

Istotnym aspektem jest wybór delikatnych kolorów, jak biel, czerń, odcienie szarości oraz oliwkowa zieleń. Nie musisz całkowicie rezygnować z intensywnych kolorów. We włoskich wnętrzach często pojawia się też turkus lub czerwień. Nie wolno jednak z nimi przesadzać, gdyż w nadmiarze mogą przytłoczyć całe mieszkanie.

W stworzeniu włoskiego salonu ważnym aspektem jest wybór odpowiednich mebli. Mogą być one zarówno nowoczesne, jak i w stylu glamour. Powinny cechować się prostotą, a jednocześnie elegancją. We włoskich wnętrzach przeważa naturalność, czyli drewno, kamień, skóra, porcelana i szkło.

Łazienka made in Italy

We włoskiej łazience króluje elegancja. Powinny w niej przeważać kolory ziemi – odcienie bieli, szarości, beży, brązów i czerni. Mile widziane są również ściany w kamieniu, glazurze albo marmurach. Pośród tej prostoty można pokusić się o dodanie nowoczesnego prysznica, czy wanny.

Kwintesencją takiego wnętrza będzie dodanie lustra ze złotą ramą lub świec, które nie tylko dodadzą pięknego wyglądu, ale także zbudują odpowiedni nastrój.

Kuchnia rodem z Sycylii

Kuchnie we włoskim stylu biją rekordy popularności. Główną rolę grają w nich marmury. Znakiem rozpoznawczym włoskiej kuchni są również kolumny, wnęki i łuki. Dodatkowo, kuchnie są zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej funkcjonalne.

Podobnie jak w przypadku salonu i łazienki, we włoskiej kuchni przeważają kolory ziemi oraz czerwienie i turkusy.

Meble we włoskiej kuchni to kwintesencja połączenia prostoty i elegancji, wraz z minimalizmem. Często stosowane są meble pod zabudowę. Są świetnie dobrane pod względem kształtu, jak i designu. Ponadto, cechują się wysoką jakością.

Włoskie kuchnie bardzo często są otwarte na salon, dlatego w obu pomieszczeniach wszystko musi współgrać. Należy pamiętać też o dużym, okrągłym stole otoczonym krzesłami z obiciem. Nada on iście włoskiego stylu, dzięki czemu każdego dnia będziemy się czuć, jak w słonecznej Italii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.