quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Dom

Antresola w pokoju dziecięcym – o czym warto pamiętać?

Antresola to świetne rozwiązanie na urozmaicenie przestrzeni w pokoju naszego malca. To genialne wyjście również wtedy, kiedy na niewielkiej przestrzeni musimy w jak najfunkcjonalniejszy sposób rozmieścić wszystkie konieczne meble. Obecnie, na rynku dostępnych jest wiele opcji ustawienia takowego mebla. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie, mogące w łatwy sposób dostosować się do aktualnych potrzeb dziecka.

Antresola w pokoju dziecięcym – zalety

Atrakcyjny wygląd

Nie tylko właściciele niewielkich pomieszczeń decydują się na montaż takowego mebla. To również, wspaniałe urozmaicenie standardowego pokoju. Jak z pewnością każdy wie, dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju wspinaczki czy zabawy ruchowe a antresola świetnie spełni tę rolę. Na piętrze antresoli, może znaleźć się nie tylko łóżko – to doskonałe miejsce na utworzenie zaczarowanego kącika dla malucha – w którym będzie spędzał każdą wolną chwilę.

Funkcjonalność

To zdecydowanie najpowszechniejszy powód, dla którego takowa antresola zostaje umieszczona w pokoju dziecięcym. Szczególnie sprawdza się w wysokich pomieszczeniach, takich jak stare kamienice czy nowoczesne domy. Dzięki temu, mamy możliwość w stu procentach wykorzystać potencjał wysokości mieszkania, nie tracąc tym samym na jego powierzchni. Najczęściej wybierana jest antresola – na górze posiadająca łóżko sypialne, natomiast na dole kącik do zabaw czy nawet biurko. Jeśli zdecydujemy się na zakup odpowiedniego dużego materaca a przestrzeń pomiędzy sufitem jest dość spora – antresola z powodzeniem posłuży dziecku wiele lat.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim, nie zapominajmy, że są to meble dla dziecka. Powinny być one nie tylko estetyczne i kolorowe, tutaj najważniejszą rolę odgrywa przede wszystkim bezpieczeństwo. Antresola powinna być wykonana z jak najlepszych materiałów, z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wszystkie wystające elementy powinny zostać umiejętnie ukryte i zabezpieczone, a cała konstrukcja musi być naprawdę stabilna i niezniszczalna! Co ważne, istotne są także lakiery jakimi zostanie pokrywa antresola. Wiele tanich zamienników może uczulić naszego malca, wybierajmy tylko sprawdzone i polecane emalie. Antresola, często mylnie kojarzona jest z brakiem bezpieczeństwa i splotem nieszczęśliwych wypadków. Nic bardziej mylnego! Obecnie, producenci niezwykle dbają o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. To przede wszystkim ulepszone, intuicyjne barierki czy stabilne schodki – niepozwalające w żaden sposób na upadek czy przewrócenie dziecka.