quality-home.pl

Budownictwo, wnętrza i nieruchomości

Dom

Jak zaprojektować pokój zabaw dla dziecka?

Mając większy metraż w swoim mieszkaniu lub domu, zastanawiamy się w jaki sposób zagospodarować przestrzeń dla swoich dzieci. Wiadomo, że niezależnie od wieku, dzieci powinny mieć zagwarantowaną przestrzeń, w której będą mogły bez przeszkód się bawić i rozwijać. Pozwoli to zadbać rodzicom o to w jaki sposób ich pociechy będą spędzały czas.

Pokój zabaw dla dzieci – od czego zacząć?

Miejsce, które będzie służyć dzieciom do beztroskiej zabawy nie musi być koniecznie wydzielonym osobno pokojem. Nie każdy też takowy ma. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Znalezienie miłego kąta w samym pokoju dziecka również jest dobrym pomysłem i wiele osób tak robi. To tam można ułożyć wszystkie dziecięce zabawki. Świetnie sprawdzą się kolorowe pudełka z motywami bajkowymi, gdzie można łatwo schować zabawki oraz stoliczki do rysowania z krzesełkami. To tam dzieci będą mogły oddawać się beztroskiej zabawie.

Mogąc sobie jednak pozwolić na osobną przestrzeń dla swoich dzieci, warto zadbać również o wystrój. Kolory ścian powinny być ciepłe, kojarzące się w sposób przyjemny dla maluchów. Trzeba przy tym pamiętać, że dzieci to nieodłączny element pewnych zabrudzeń. Chcąc uniknąć brudnych ścian, z powodu dziecięcej fantazji malowania kredkami po każdej powierzchni, warto zaopatrzyć się w nowoczesne farby odporne na zmywanie. Na rynku dostępnych jest ich wiele, prosto od wielu producentów i o wielu barwach.

W doborze mebli, również warto brać pod uwagę te z gładką nawierzchnią, która ułatwia sprzątanie. Jasne kolory ładnie wkomponują się w wesołą i kolorową przestrzeń. Poza meblami przeznaczonymi dla dzieci, można postawić fotel dla rodziców, którzy w ten sposób będą obserwować i bawić się z dziećmi, a wieczorem czytać bajki na dobranoc.
Żeby umilić dzieciom wystrój, warto ściany przyozdobić miłymi obrazkami z ulubionymi bohaterami kreskówek oraz rodzinnymi zdjęciami. Oświetlenie w postaci kolorowych lampek przy oknie lub lampy w kształcie zwierzątka na pewno ucieszy każdego malucha.

Zabawki dla dziecka

To czym bawi się nasze dziecko jest bardzo ważne. Chcemy by nie tylko wesoło spędzało czas, ale i rozwijało się w prawidłowy sposób. Z tego powodu poza zabawkami w postaci lalek, samochodzików oraz pluszowych przyjaciół, warto zaopatrzyć się w zabawki edukacyjne. Uczą one dzieci podstawowych słów, rozpoznawania cytr oraz rozwijają wyobraźnię, umiejętności zręcznościowe, logiczne i mówienia.

Nie ma nic lepszego, niż zabawa połączona z edukacją. Pozwala to kontrolować czym zajmuje się maluch i czy prawidłowo się rozwija.